امروز پنجشنبه 16 مرداد 1399
elmi.cloob24.com
0

پرده بکارت بافتی هست که ورودی مهبل را بطور ناقص می پوشاند. با اولین مقاربت پرده بکارت پاره می شود و بدلیل آسیب مویرگهای روی آن خونریزی صورت می گیرد که با درد همراه است.
انواع پرده بکارت

شکل های گوناگونی دارند حلقوی مثلثی مشبک بدون منفذ و دندانه دار و حتی در مواردی بطور طبیعی پرده بکارت وجود ندارد و دیگر در این موارد پاره کردن پرده بکارت معنا و مفهومی ندارد.تنیده شدن سنت و مذهب در ایران سبب شده است که پرده بکارت در ایران از اهمیت زیادی برخوردار شود.
انواع مهم پرده بکارت عبارتند از:

1- پرده بکارت بدون منفذ*
2- پرده بکارت مثلثی
3- پرده بکارت نوع حلقوی(قابل اتساع و غیرقابل اتساع)*
4- پرده بکارت نوع هلالی*
5- پرده بکارت نوع پل دار(دو تکه)*
6- پرده بکارت نوع غربالی*
7- پرده بکارت نوع زبانه دار
8- پرده بکارت نوع دندانه دار*
9- عدم وجود پرده بکارت به طور طبیعی
10- پرده بکارت بسیار سخت و سفت
در مواردی ممکن است پرده بکارت فاقد سوراخ باشد. این عارضه علائمی ندارد ولی در دوران بلوغ که به علت شروع عادت ماهیانه،خونریزی ماهیانه سبب تجمع خون و ترشحات در مهبل و بروز درد و علائمی دیگر خواهد شد لازم است پرده بکارت با مجوز قضائی و صدور گواهی لازم برای بیمار برداشته شود.
پرده بکارت حلقوی

شایع ترین نوع پرده بکارت، مثلثی است که در 50 تا 60% دختران دیده می شود. در این میان مسئله ساز ترین نوع پرده بکارت نوع حلقوی است.
انواع پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی به دو نوع قابل اتساع و غیر قابل اتساع تقسیم می شود. انواع پرده های بکارت حلقوی غیرقابل اتساع در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره شده و مانند سایر انواع پرده بکارت هستند.
پرده بکارت حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکن است پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کند که همسر او باکره نبوده است. این توهم سبب مراجعه مکرر زوجین جوان به پزشکی قانونی است که با یک معاینه سطحی و توضیحات لازم رفع خواهد شد. در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.
آسیب و پارگی پرده بکارت

پرده بکارت در مدخل یا ورودی واژن یا مجرای تناسلی قرار دارد و با ایجاد فشار مستقیم روی آن یا وارد کردن انگشت یا آلت یا هر شی دیگری به داخل مجرا آسیب می بیند و موجب پاره شدن پرده بکارت می شود. باید توجه داشت که فشار پاها به روی هم یا ورزش یا تحریک کلیتوریس یا چوچوله باعث آسیب به پرده نمی شود. البته گاهی اوقات پرده بکارت در تصادف، حوادث و دوچرخه سواری آسیب می بیند.
من درد مشترکم مرا فریاد کن

ترمیم پرده بکارت:

نوعی عمل جراحی برای بازسازی پرده بکارت است.هدف معمول برای انجام این عمل ایجاد وضعیتی است که منجر به خونریزی در آمیزش جنسی شود. این خونریزی در برخی فرهنگ ها نشانهٔ باکرگی تلقی می شود. در فرهنگ اسلامی باکرگی عروس اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که خلاف آن در شب زفاف مشخص شود ممکن است پیامدهایی نامطلوب همچون طلاق، بی آبرویی خانوادگی را در پی داشته باشد.
افزایش مهاجران مسلمان به کشورهای اروپایی موجب شده تا عمل ترمیم بکارت در این کشورها هم رایج شود. هزینه این عمل چیزی در حدود 3000 دلار است.در ایران تقاضا برای
ترمیم پرده بکارت بالاست.
به دلیل مختصر بودن بافت بکارت در اطراف دهانه واژن و نیز بدلیل عدم گردش خون کافی عملا دوختن بکارت(اصطلاح عامیانه)از نظر پزشکی غیر ممکن می باشد. ولیکن چون هدف تنها ایجاد خونریزی در اولین نزدیکی باشد می توان از بافت واژن در ابتدای دهانه ورودی کمک گرفت و اغلب انکار با خونریزی قابل توجهی در اولین نزدیک همراه است.
به گزارش مجله پزشکی بریتانیا، با رایج شدن عمل جراحی و بازسازی پرده بکارت آمار قتل های ناموسی زنان به خاطر عدم باکره گی شان در مصر طی چند سال اخیر به میزان 80 درصد کاهش یافته است.

می توان این عمل رو برای 1-2 بار تکرار کرد و بافت های باقی مانده رو طوری بهم وصل کرد که ظاهر عادی پیدا کند.
هر پزشکی تبحر و مهارت کافی برای اینکار را ندارد و تنها پزشکانی که در این زمینه کار کرده اند قادر به انجام صحیح ان می باشند.
آیا پزشکان می توانند ترمیم بکارت رو تشخیص بدهند؟

قابل تشخیص هست ولی نه همیشه قبلا خیلی سخت گرفته می شد.جدیدا اینطور نیست. الان نوع نگاه به این معضل فرق کرده چون اگر غیر از این بود خیلی مشکلات پیش می اومد.
ولی در کل بعد روانی این مسئله هست که خیلی مهمه و متاسفانه هنوز جامعه ما فرهنگ این مسئله رو نپذیرفته.
کسانی که مراجعه می کنند از 15 تا 40 سال از هر قشری از جامعه هستند. نکته اصلی در مورد پرده بکارت این است که داشتن پرده بکارت دلیل بر نجابت و پاکی دختر نیست و نداشتن آن نیز دلیل بی نجابتی و نا پاکی او نیست. پرده بکارت می تواند بر اثر یک کنجکاوی و یا یک حادثه از بین رفته باشد و یا اسیب دیده باشد ولی نجابت و پاکی یک دختر با یک حادثه یا کنجکاوی از بین نمی رود و همیشه با اوست.
عاملی که یک زن را از این قبیل رفتارها باز می دارد نجابت و پاکی طینت است که در این دوران گوهر با ارزشی است و نباید این گوهر با ارزش را با معیار نادرست داشتن یا نداشتن پرده بکارت سنجید.
دیدگاه فرهنگ غرب به پرده بکارت:

بحث های اخلاقی، حقوقی و پزشکی زیادی نیز در مورد این عمل مطرح است. این بحث ها به ویژه پس از صدور رأی دادگاهی در فرانسه اوج گرفت که در آن قاضی درخواست طلاق یک فرانسوی مسلمان شده از یک دختر مسلمان را به دلیل باکره نبودن همسرش پذیرفت. قاضی در این حکم استدلال کرده بود که باکرگی از ویژگی های اساسی یک دختر در هنگام ازدواج است.
این حکم اعتراضات زیادی را برانگیخت؛ از جمله یک فیلسوف زن فرانسوی هشدار داد که با رأی این دادگاه، تعداد زیادی از دختران مسلمان خواستار عمل ترمیم خواهند شد و این موجب تنش در روابط می گردد. انجام این عمل در بین پزشکان هم معترضان زیادی داشته و آن را واپس گرایی، تسلیم در برابر ارزش های گذشته و دگماتیسمی و مغایر آرمان های انقلاب فرهنگی توصیف کرده اند.

تغییر دیدگاه ها نسبت به بکارت دختران

نگاه جامعه به موضوع بکارت دختران می بایستی متحول گردد. اگر دختری قبل از ازدواج با مردی رابطه برقرار کرد نباید به خاطر این اشتباه تاوانی سنگین بپردازد ولی آن مرد به راحتی از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند.

باید هم به دختران آگاهی داد تا مراقب سلامت خویش باشند و هم این بینش را تقویت کرد که پاکی زن به داشتن بکارت او نیست بلکه متانت و نجابت است که تضمین کننده سلامت روحی روانی اوست.

بوده اند زنان و مردان به ظاهر عابدی که در یک لحظه ایمان خویش را باخته اند. باید تلاش کنیم تا دختران و پسران جوان جامعه ما بیاموزند کانون خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است و پایبندی به این نهاد تضمین کننده سلامت زندگی ماست. باید بیاموزیم که در هنگام ازدواج ضمن توجه به گذشته طرف مقابل بیشتر به تضمینی که برای ادامه راه می دهد بیندیشیم و تلاش کنیم تا در زندگی مشترک با ایجاد عشق و محبت و گرم کردن کانون خانواده از خیانت به هم بپرهیزیم. در پایان تاکید می شود که پرده بکارت ملاک مطمئنی برای تشخیص سلامت جنسی دختران نیست و انواعی از پرده بکارت وجود دارد که خونریزی ایجاد نخواهد شد و در این موارد بهتر استحتما قبل از ازدواج به پزشک یا ماما مراجعه شده و برگه گواهی سلامت پرده بکارت دریافت شود.
"برخی عقیده دارند تا کی مهر تایید بر خرافات باید زد و سنت های کهن را نا عادلانه پذیرفت " تقابل سنت و مدرنیته همواره وجود داشته و مسیر تکاملی خود را طی خواهد کرد.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه